Ahmet Paki Kaymaz

DR. ABDULLAH KARADAĞ'DAN İYİ BİR BELEDİYE BAŞKANI OLUR MU?

Ahmet Paki Kaymaz

Biliyorum belki de birçoğunuz ilk defa bu ismi duyuyorsunuz.

Kim bu Abdullah Karadağ?

Dr. Abdullah Karadağ’ı bizlerde sizin gibi çok iyi tanımıyorduk. Yalnız CV’sini araştırdığımızda adamın CV’sinde ki kabarıklık bizleri de hayrete düşürmedi değil!

Podyumlardan ziyade saha da işçi karınca gibi çalışmış, özellikle de kentsel dönüşüm konusunda da Türkiye’de söz sahibi ve ileri gelenlerden biri olmuş.

Biliyorum şimdi hemen Google’da Dr. Abdullah Karadağ diye yazacaksınız.

En iyisi bizler size zahmet vermeyelim, araştırmalarımızı sizlerle paylaşalım.

Dr. Abdullah Karadağ,1977 Elazığ’da doğmuş. Kamu yönetimi alanında lisans eğitimi bitirdikten sonra Uluslararası Ahmet Yesevi Üniversitesinde Yerel Yönetimler alanında yüksek lisansını tamamlamış. Kentleşme ve Şehircilik alanı üzerine İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesinde Doktorasını yapmış.

AK Parti’nin Elazığ’da ki kurucularından. Böylece hangi partiden aday adayı olduğunu da anlamışsınızdır.

Kentsel dönüşüm ve şehir planlama üzerine birçok çalışmalarda görev alarak Türkiye’nin önde gelen firmalarında danışmanlık ve proje yürütücülüğü görevlerini üstlenmiş. İnşaat, Mimarlık, Çevre, İdari ve iktisadi yönetim, kentsel dönüşüm ve şehircilik gibi birçok alanda aktif olarak projeler yürütmekte.

Dr. Abdullah Karadağ’ın dikkatimizi çeken en büyük özelliği KENTSEV ( Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Vakfı) Mütevelli Heyet Üyeliği ve KENTSEV Doğu Anadolu temsilciliği yapıyor olması. 

KENTSEV’i merak edenleriniz içinde araştırmalar yaptık.

Deprem riski taşıyan ve ayrıca buna bağlı olarak niteliksiz yapı stoğuna sahip olan Türkiye’yi çok yakından ilgilendiren ve gelecek 20 yıl içerisinde ekonominin lokomotifi olacağı düşünülen kentsel dönüşüm sürecinde, insan doğasına uygun, sağlıklı, yaşanabilir, sürdürülebilir, estetik bir kentsel çevreye, akıllı şehirlere ve binalara ulaşmak için faaliyetlerde bulunmak ve kentsel dönüşüm sürecini kamuoyuna iyi bir şekilde anlatmak amacıyla kurulmuş olan bir vakıf.

KENTSEV, haziran ayında Türkiye’de ilk defa düzenlenecek olan KENTFEST ile Türkiye’de ki tüm belediyeleri Ankara ATO da bir araya getirecekmiş. 

KENTSEV ile ilgili en dikkat çekici olan proje “Toplum ve Şehircilik Üniversitesi” Projesi ile Türkiye’de ki ilk şehircilik üniversitesini kuruyor olması.

Ayrıca KENTSEV, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı İş Birliği ile "Kentsel Dönüşümü Geliştirme” çalıştayları yapıyor.

Depremler sonrası Türkiye’nin ve 3 deprem yaşamış Elazığ’ın en büyük problemi olan kentsel dönüşüm. Dr. Abdullah Karadağ’ın bu konu da ki uzmanlığı dikkat çekici.

Dr. Abdullah Karadağ’ın Kentsel dönüşümde danışmanlık yaptığı Yurtiçi ve Yurtdışında ki bazı projelerinden de kısaca bahsedelim.

Kentsel Dönüşüm Projeleri (Proje Yöneticiliği) 

Trabzon Büyükşehir Belediyesi 2 Nolu Erdoğdu Mahallesi

Gedaş Gayrimenkul A.Ş. Erzincan İnönü Mahallesi 

Medicine Hospital- Tevfikbey mahallesi Kentsel Tasarım ve Mimari Projeler 
(Danışmanlık ve Proje yöneticiliği ya) 

Acarın İnşaat- Acarın Ticaret ve Konut Merkezi 

Nijerya Hükümeti- Emeka Obianozie- Enugu Konferans Merkezi 

Özyurtlar İnşaat- 1 Coastal City 

UPN İnşaat Paradise Country Club 

Çorlu Fuar ve Gösteri Alanı 

AK Parti Elazığ belediye başkan aday adayı Dr. Abdullah Karadağ aynı zamanda çok iyi derecede Almanca ve İngilizcede biliyor.

Kıymetli dostlarım, her zaman dediğimiz gibi bizden tanıtmak, sizden akıl ve mantık terazinde tartmak.

Köşemi rahmetli Necmettin Erbakan’ın sözleri ile sonlandırmak istiyorum. “ 8 milyonluk İsrail için 1.5 milyar Müslüman ebabil bekliyorsa, ebabiller gelse İsrail’i değil bizi taşlar”

Kalın sağlıcakla…

Yazarın Diğer Yazıları