Ahmet Paki Kaymaz

HAYDAR EVLİYAOĞLU'NDAN İYİ BİR BELEDİYE BAŞKANI OLUR MU?

Ahmet Paki Kaymaz

AK Parti Elazığ Belediye Başkan aday adaylarını bu hafta da tanıtmaya devam edeceğiz.

AK Parti Elazığ Belediye başkanlığı için isimleri geçen, AK Parti Elazığ eski il başkanı Ramazan Gürgöze ve TİSKİ (Trabzon İçme Suyu ve Kanalizasyon İdaresi) Genel Müdürü Ali Tekateş’i köşemizde yorum yapmadan siz halkımıza tanıtmıştık.

Maksadımız, halkımızın Elazığ Belediye Başkanlığına talip olan kişilerin geçmişte ki başarılarını ve kariyerlerini tanımaları ve buna göre takdir haklarını kullanmalarıdır.

Bu hafta ki köşe yazımızda da Haydar Evliyaoğlu’nu yorum yapmadan sizlere tanıtacağız.

Her zaman ki gibi takdir hakkı, mühür elinde olan vatandaşlarımızın olacaktır.

1982 yılında Elazığ’da doğan Haydar Evliyaoğlu, Elazığ İmam Hatip Ortaokulu’ndan mezun olduktan sonra Ankara ASFA Koleji’nde lise öğrenimini tamamlamış. Lisans eğitimini Muğla Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İktisat Bölümü’nde bitirmiş. 

Görünen o ki Haydar Evliyaoğlu genç yaşta siyasete adım atmış. Milli Gençlik Vakfı ve Anadolu Gençlik Derneği’nde çeşitli görevlerde bulunmuştur. Refah Partisi Ankara Etimesgut Gençlik Teşkilatı, Saadet Partisi ve Anadolu Gençlik Derneği Gençlik Kolları’nda yer almış. Üniversite yıllarında Muğla Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi MGV Fakülte Başkanlığı’nı yürütmüş. 

Haydar Evliyaoğlu 2012-2020 yılları arasında Ak Parti Yönetim Kurulu Üyesi ve İl Başkan Yardımcılığı, 2013-2019 yılları arasındaki tüm seçimlerde Seçim Koordinasyon Merkezleri’nde (SKM) çeşitli görevler almıştır. 

Haydar Evliyaoğlu, 2017 Anayasa Referandumunda SKM Başkan Yardımcılığı, 2019 yerel seçimlerinde Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı görevini üstlenmiş, 2020 yılında Elazığ İl Başkanlığı görevi için Ankara’ya davet edilen üç adaydan biri olmuştur.

Haydar Evliyaoğlu’nun ticari kariyeri ise; Telekomünikasyon, tarım-hayvancılık, medya ve ajans, sağlık, optik ve güvenlik alanlarında hizmet veren aile şirketi Evliyaoğlu Limited Şirketi’nde Yönetim Kurulu Üyesi. 

Siyasi hayatının yanında toplumsal çalışmalarla da ilgilenen Evliyaoğlu; TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu, Cihannüma Derneği Danışma Kurulu üyeliği, Palu-Der, Haydar Baba Vakfı, Önder-İmam Hatip

Mezunlar Derneği Danışma Kurulu üyeliği gibi pek çok sivil toplum kuruşunda faaliyet göstermeye devam etmektedir. 

Haydar Evliyaoğlu’ndan iyi bir belediye başkanı olur mu? Olmaz mı? Siz değerli halkımız karar verecek. Bizden tanıtmak, sizden karar vermek ve adayları kıyaslamak. Elazığ’ın geleceğine sizler karar vereceksiniz.

Her şey Elazığ için…

Yazarın Diğer Yazıları